No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Trajneri i njohur pret finale tejet interesante

Trajneri i njohur pret finale tejet interesante

Prishtina e Ballkani ballafaqohen sot ndërmjet vete në finale të Kupës së Kosovës e cila po cilësohet si njëra nga më interesantet e pasluftës.

Ndeshja luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 17:45 dhe fituesi përveç që bëhet pronar i trofeut të çmueshëm të Republikës së Kosovës ai edhe del në Evropë, saktësisht në garat e Ligës së Evropës ku shpërblimet atje janë bukur të majme.

Kjo edhe është arsyeja që të pritet një ndeshje shumë e fortë dhe pa kalkulime derisa FFK, ndarjen e drejtësisë ia ka besuar gjyqtarit më të mirë në vend Genc Nuzës.

Trajneri i njohur mitrovicas Gani Sejdiu, në një bisedë për “Zeri.info”, ka thënë se pritet një ndeshje jashtëzakonisht e luftuar ndërsa gjasat për fitore të dyja skuadrat i kanë të barabarta.

“Pas mbylljes së kampionatit ku renditja përfundimtare në tabelë të dyja skuadrat i nxori jashtë Evropës, e bën që kjo finale të jetë më e veçantë dhe e një rëndësie të madhe për të dyja skuadrat sepse është rruga e vetme për daljen në Evropë, dhe mundësia e fundit që fituesi të shpëtojë edicionin dhe të arrijë një objektiv pas dështimit të fitimit të kampionatit”, ka thënë Sejdiu pwr “Zeri.info” duke shtuar se kjo edhe është arsyeja që e bënë këtë ndeshje të fortë dhe shumë interesante.

“Për atë arsye unë parashoh një ndeshje të luftuar deri në maksimum e ku të dyja skuadrat i kanë gjasat e barabarta për fitore, sepse janë përafërsisht të një cilësie, dhe do të triumfojë ajo e cila do të jetë më cinike dhe do të jetë më konkrete në episode të caktuara të ndeshjes duke llogaritur edhe menaxhimin më të mirë të saj”, ka përfunduar Gani Sejdiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments