No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rivaldo: Eliminimi ndaj Napolit do të ishte fundi i trajnerit Setien

Rivaldo: Eliminimi ndaj Napolit do të ishte fundi i trajnerit Setien

Barcelona do të përballet javën e ardhshme me ndeshjen e kthimit të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve. Kundër Napolit, në “Camp Nou”, gjithçka do të nisë nga zero, pas barazimit pa gola në sfidën e parë. Rivaldo thotë se ky ballafaqim është shumë, shumë i rrezikshëm dhe, nëse eliminohet, me siguri do të jetë fundi i trajnerit Setien:

“Messi tashmë e tha këtë dhe unë jam dakord me të: ekipi duhet të përmirësohet shumë, nëse duan t’i mposhtin italianët në “Camp Nou”. Dhe për këtë, futbollistët e Barcelonës duhet të përqëndrohen vetëm në këtë ndeshje, ta harrojnë fundin zhgënjyes të La Liga-s. Pa tifozë, skuadra e Gattuso nuk do ta ndjejë aq presionin dhe do të luajë me presionin e madh që ka Barça nga eliminimi. Nëse kjo ndodh, do të përfundonte me siguri epoka e Setien në stolin e skuadrës”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments