No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Klubi i Ligës Premiere nis bisedimet për Muriqin

Klubi i Ligës Premiere nis bisedimet për Muriqin

Interesim për sulmuesin kosovar kanë shfaqur edhe klubet tjera angleze, Tottenham, Newcastle United, Leeds United, Southampton, West Bromwich Albion, Brighton dhe Burnley

Leicester City është mjaft i interesuar për transferimin e Vedat Muriqit.

Madje, mediumi turk “Star” raporton se klubi anglez i ka nisur bisedimet me Fenerbahçen për sulmuesin kosovar, përcjell Express.

Në ditët në vazhdim, drejtuesit e klubit nga Premierliga do të trokasin në dyert e klubit turk për t’ia kërkuar 26 vjeçarin.

Klubi nga Stambolli e vlerëson përfaqësuesin kosovar 20 milionë euro.

Gjithashtu, interesim për prizrenasin kanë shfaqur edhe klubet tjera angleze, Tottenham, Newcastle United, Leeds United, Southampton, West Bromwich Albion, Brighton dhe Burnley.

Lojtarin e duan edhe në Itali, Napoli dhe Lazio.

Ish-futbollisti i Rizesporit i ka regjistruar 36 ndeshje këtë sezon në të gjitha garat duke i realizuar 17 gola dhe ndërkohë i ka dhuruar 6 asistime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments