No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Halimi: Më i miri i muajit te skuadra e tij

Halimi: Më i miri i muajit te skuadra e tij

Portieri kosovar, Betim Halimi, ka regjistruar paraqitje shumë të mira në ndeshjet e fundit në Superligën e Ukrainës.

Falë formës së tij të mirë, ai së fundi është shpërblyer, shkruan Gazeta Olle.

Gardiani, është shpallur lojtar më i mirë i muajt në ekipin e tij, Olimpik Donestk.

“Betim Halimi është lojtari më i mirë i Olimpik për muajin korrik!

Sipas rezultateve të votimit për futbollistin më të mirë të Olimpik në korrik, më shumë vota nga tifozët grumbulloi portieri i Donetsk Betim Halimi.

Në garën për titullin e lojtarit më të mirë të muajit, Halimi përmbysi tre ‘olimpikë’ të tjerë: mesfushorin Taras Zaviysky, Zahedi Shahab dhe Maxim Degtyarev.

Urime Betim për çmimin e lojtarit më të mirë te Olimpik, në muajin korrik dhe të dëshirojmë të vazhdosh të përparosh dhe të justifikosh super besueshmërinë në lojëra për klubin e Donetsk!”, thuhet në faqen zyrtare të Olimpik Donetsk

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments