No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edicioni i ri në Ligën e Parë nis 12 shtator

Edicioni i ri në Ligën e Parë nis 12 shtator

Pandemia COVID-19 shkaktoi probleme në futbollin botëror, poashtu edhe në Kosovë, ku autoritetet shtetërore ishin të detyruar t’i pezullonin aktivitetet për rreth tre muaj.

Futbolli në Kosovë u rikthye në muajin qershor, derisa edicioni 2019/20 përfundoi vetëm në fundjavën që lamë pas.

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës nis më 12 shtator, por ku do të nisin garat në rangjet tjera më të ulta të futbollit kosovar?

Ndonëse ishte planifikuar që edicioni i ri në Ligën e Parë të niste në muajin gusht, kështu nuk do të ndodhë.

Eroll Salihu, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës ka konfirmuar për “Zeri.info” se edhe edicioni i ri në Ligën e Parë nis më 12 shtator.

Ndryshe, Liga e Parë do të ndahet në dy grupe me nga dhjetë skuadra, dhe garat do të zhvillohen me sistem të trefishtë.

Kjo për shkak se Liga e Parë do të jetë me 20 skuadra për edicionin e ardhshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments