No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Blend Baftiu në radarin e dy gjigantëve turk

Blend Baftiu në radarin e dy gjigantëve turk

Luftë mes dy gjigandëve turk Besiktas dhe Galatasaray për talentin e Ballkanit, Blend Baftiu i cili ka shkëlqyer në këtë sezon. 

Lajmi i bujshëm për interesimin e dy skuadrave të Stambollit për 22-vjeçarin është publikuar nga mediat turke. Mesfushori i avancuar i portokallinjve spikati në sezonin e fundit edhe falë 19 golave të realizuar me skuadrën që drejtohet nga Ismet Munishi. Baftiu ka edhe një vit kontratë me Ballkanin dhe klubi nga Suhareka mund ta lërë të lirë vetëm kundrejt një shume të caktuar, madje nëse vendos ta shesë Ballkani do të kërkojë të ruajë edhe një përqindje të kartonit të Baftiut për të përfituar sërish në rast rishitjeje në të ardhmen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments