No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Useini urim me “spec” për Dritën në edicionin e ri

Useini urim me “spec” për Dritën në edicionin e ri

Gjilani edhe njëherë dëshmoi se është qytet i futbollit në Kosovë.

Dje, Drita edhe zyrtarisht është shpallur kampion, kurse Gjilani do të luajë në eliminatorët e Ligës së Europës.

Pra, janë dy skuadra që do ta përfaqësojnë futbollin kosovar në arenën ndërkombëtare.

Me këtë rast, Muhamet Useini, futbollisti tetovar që luan me Gjilanin, iu ka bërë një urim me spec shokëve të tij që luajnë te Drita, duke nisur nga trajneri Ardian Nuhiu si dhe lojtarët: Ardian Cuculi, Bunjamin Shabani dhe Izair Emini.

“Normal, edhe pse jemi rival në fushë mirëpo kam shokë aty që kam luajtur shumë vite bashkë. Gjithashtu edhe prof. Nuhiun, me të cilin kemi luajtur së bashku. Urimi im ka qenë ky: Urime titullin dhe shumë suksese në Europë. Vitin tjetër bëhuni gati për nënkampion”, ka deklaruar 31-vjecari Muhamed Useni, mesfushori i njohur, për News-tv.

Drita dhe Gjilani për pak ditë do ti mësojnë kundërshtarët e tyre në Europë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments