No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Strakosha: E lehtë të kritikosh nga TV dhe celulari

Strakosha: E lehtë të kritikosh nga TV dhe celulari

Thomas Strakosha u përgjigjet të gjithë kritikëve pas fitores së thellë me shifrat 1-5 që arriti Lazio në transfertën ndaj Veronës në javën e 36-të të Serie A. Portieri i kombëtares shqiptare thumboi ata persona që e kanë kritikuar për gabimet e tij në fushë duke e parë nga televizori apo nga celulari. Strakosha është i kënaqur me paraqitjet e tij në aspektin personal gjatë kësaj periudhe dhe sidomos me ato të Lazios që arriti të sigurojë edhe matematikisht kualifikimin në Champions League.

“Lazio e meritoi fitoren duke luajtur shumë mirë. Më vjen keq që pësuam gol, sipas meje as penalltia e Veronës nuk ishte. Ia krijuam vështirësitë vetes. Pas kualifikimit në Ligën e Kampioneve kemi qenë më të qetë mendërisht dhe u pa edhe ndaj Veronës kur fituam me një rezultat kaq të thellë që mungonte prej shumë kohësh. Kritikat nuk i dëgjoj, nuk më interesojnë. Trajnerët më thonë gjithmonë kur gaboj dhe unë dëgjoj vetëm ata. E di se ku duhet të përmirësohem. Është e thjeshtë të kritikosh para televizorit apo një celulari. Do të dëshironin që të ishin në vendin tim. Unë jam shumë i lumtur që jam këtu te Lazio dhe mundohem që të mos humbas kurrë përqendrimin deri në minutën e 95-të. Unë jam i lumtur, futbolli është jeta ime. E di se kur paraqitem mirë dhe kur jo”, tha Strakosha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments