No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kryetari i Flamurtarit: Turp për Prishtinën që bën gjëra të këtilla!

Kryetari i Flamurtarit: Turp për Prishtinën që bën gjëra të këtilla!

Kryetari i Flamurtarit, Imer Ademi, ka lëshuar mori akuzash në drejtim të gjyqtarit Dardan Çaka dhe klubit të Prishtinës.

Flamurtari u mposht 1:0 nga Gjilani, ndërsa humbja e tyre dhe fitorja e Trepçës ’89 2:1 ndaj Prishtinës, bënë që Flamurtari të largohet nga Superliga.

I pari i Flamurtarit pretendon se skuadra e tij u dëmtua për dy penallti në takimin e djeshëm.

“Ështe marre ajo çka ndodhi. U pa qartë prej fillimit që Çaka ishte tendencioz, duke provokuar lojtarët tanë prej fillimit, si dhe shtabin teknik, derisa nuk akordoi dy penallti. Madje ai as që konsultohej me gjyqtarët tjerë për ato raste”, ka thënë Ademi për Gazetën Olle.

“Më vjen keq që një gjyqtar me të ardhme korruptohet kaq herët. Me dëmtimet që na bëri ai tregoi se ishte i korruptuar”, shtoi Ademi.

Ai komentoi edhe sfidën e shumëpërfolur Trepça ’89 – Prishtina.

“Turp prej një klubi të madh, më të madhit në Kosovë të bëjë gjëra të tilla.Po ta bënte ndonjë klub i Ligës së Parë nuk do të mërzitesha, por ta bëjë një montim të tillë Prishtina, vërtetë është për keqardhje. Futbolli luhet edhe në Ligën e Parë dhe ne do të organizohemi dhe të kthehemi pas një viti”, shpreh mllefin e tij Ademi.

Flamurtarit në dy vitet e ardhshme do t’i prijë trajneri Jusuf Tortoshi.

“Me Tortoshin jemi marrë vesh sot dhe ai do ta drejtojë skuadrën në dy vitet e ardhshme”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Recent Comments