No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Flamurtari nuk e vajton rënien nga elita, emëron trajnerin e ri

Flamurtari nuk e vajton rënien nga elita, emëron trajnerin e ri

Jusuf Tortoshi është emëruar trajner i Flamurtarit në vend të Sunaj Keqit, nën drejtimin e të cilit skuadra prishtinase nuk arriti ta sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës në futboll.

Lajmin e ka bërë të ditur të hënën për ‘kohën’ kryetari i klubit Flamurtari, Imer Ademi.

Flamurtari të dielën nuk arriti ta sigurojë mbijetesën dhe në edicionin e ri do të garojë në Ligën e Parë, nën drejtimin e Tortoshit.

Tortoshi deri tash te Flamurtari ka ushtruar detyrën e zyrtarit të klubit, derisa më herët ka qenë edhe trajner në skuadrën kuqezi nga Prishtina. Është prej trajnerëve më të vlerësuar në vend.

“Qysh tash kemi nisur riorganizimin me synimin për t’u kthyer në Superligë. Shef të shtabit teknik e kemi emëruar Jusuf Tortoshin”, ka thënë Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments