No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Besa e Pejës mbetet pa trajner, Miftar Rama ofron dorëheqje të parevokueshme

Besa e Pejës mbetet pa trajner, Miftar Rama ofron dorëheqje të parevokueshme

Pas një edicioni të fuqishëm në Ligën e Parë, Besa e Pejës është rikthyer në elitën e futbollit kosovar, ku do të garojë nga edicioni 2020/21.

Klubi pejan nën drejtimin e Miftar Ramës arriti të rikthehet në Superligën e Kosovës.

Megjithatë, tashmë kanë nisur të dalin në sipërfaqe problemet e para te klubi pejan para nisjes së edicionit të ri në Superligën e Kosovës.

Trajneri Miftar Rama ka konfirmuar për “Zeri.info” se është larguar nga klubi pejan.

Rama, trajner i Besës? - Epoka e Re

“Unë pata arritur marrëveshje me Besën, por klubi nuk i ka zbatuar obligimet dhe jam larguar”, ka deklaruar Rama.

Ai e kishte marrë klubin vitin e kaluar, derisa kishte arritur me shumë sukses që ta inkuadrojë në Superligë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments