No menu items!
Ballina SUPERLIGA Idrizi: Dalja e Visar Bekajt na e lehtësoi punën

Idrizi: Dalja e Visar Bekajt na e lehtësoi punën

Trepça’89 ka marrë një fitore të madhe ndaj Prishtinës me rezultat 2:1 për ta siguruar ekzistencën edhe për një vit në Superligë.

Trajneri i Trepçës’89, Shpëtim Idrizi në “Super Sport Kosova” ka treguar për emocionet pas fitores.

“Emocion i pa përshkruar për mua pasi në aspektin personal është nj hap i madh mbetja në Superligë. Ky sezon ka qenë i vështirë pasi nga 12 ekipe 4 bien nga liga. Ka pasur trajnerë shumë më me eksperiencë se unë pir ja dola, fale edhe sakrificës së madhe të lojtarëve. Sa i përket ndeshjes Prishtina ka pasur një performancë të jashëtzakonshme pas pandemisë.

Në pjesën e parë u ruajtëm ndërsa në pjesën e dytë nuk kishim çfarë të humbim dhe e dhamë maksimumin. Ndoshta edhe largimi i Visar Bekajt nga porta e Prishtinës na e lehtësojë punën dhe ne i shënuam dy gola”, ka thënë Idrizi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments