No menu items!
Ballina KRYESORE Florim Zuka: Këto tri skuadra luajtën miqësore në kampionat

Florim Zuka: Këto tri skuadra luajtën miqësore në kampionat

Kryetari i Gjilanit, Florim Zuka, ka folur për përfundimin e kampionatit të futbollit.

I pari i Gjilanit akuzoi gjyqtarët për favore të skuadrave tjera.

Ai po ashtu akuzoi edhe tri skuadrat tjera, të cilat sipas tij zhvilluan “miqësore”, duke aluduar në kurdisje.

“Miqësore kanë luajtur Llapi, Trepça ’89 dhe Prishtin. A e dini sa miqësore ka luajtur Llapi, po sot Prishtina çfarë bëri”, tha Zuka për “Sportin Total” në KTV.

Ai përmendi edhe gjyqtarët që e kanë dëmtuar.

“Besfort Kosumi në ‘Riza Lushta’, Genc Nuza në Suharekë, Fatmir Tahiri në Podujevë, Fatmir Sekiraqa dhe Gramos Shala, që na anuloi një penallti dhe na ndëshkoi lojtarin me karton, për të munguar takimin e radhës”, shtoi Zuka.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments