No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita me premi deri 10 mijë euro për lojtarët

Drita me premi deri 10 mijë euro për lojtarët


Drejtori i përgjithshëm i Dritës, Feti Murseli ka konfirmuar se të gjithë lojtarët e klubit gjilanas do të marrin premi për titullin e kampionit. I pyetur në KTV për shifrën që do të fitojë secili lojtar ai është shprehur:  “Lojtarët tanë e kanë në kontratë shifrën që do të fitojnë në rast të shpalljes kampion apo daljes në Evropë. Shifrat janë të ndryshme, por secili lojtar ka premi dhe ajo për shumicën e lojtarëve shkon deri në 10 mijë euro”, ka thënë Murseli, raporton Futbolli.info. Ai e ka vlerësuar të merituar titullin e kampionit, teksa është shprehur optimist se do të paraqiten denjësisht në parakualifikimet për Champions League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments