No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita kurorëzohet me titull, Gjilani e siguron Evropën dhe e dëbon Flamurtarin...

Drita kurorëzohet me titull, Gjilani e siguron Evropën dhe e dëbon Flamurtarin nga Superliga

Gjilani e ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës falë fitores 1:0 të shënuar sot në Prishtinë ndaj Flamurtarit në javën e fundit në Ipko Superligë.

Keita Razak në minutën e 73-të e ka realizuar golin e fitores për Gjilanin.

Gjilani e ka përfunduar stinorin në vendin e dytë me 68 pikë, sa i ka pasur edhe Drita që është shpallur kampione. Drita e siguroi titullin e kampionit pak ditë më parë, ndërsa sot e ka ngritur trofeun në Suharekë në ceremoninë e organizuar nga FFK.

Në ndeshjen e fundit Drita humbi nga Ballkani, me rezultatin 2:1.

Flamurtari ndërkohë me humbjen e pësuar nga Gjilani është përshëndetur nga Superliga. Flamurtari ka përfunduar në vendin e nëntë me 43 pikë, një pikë larg Drenicës dhe Trepçës ’89 që i kanë shpëtuar rënies nga elita.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments