No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sarri: Ky është kampionati më i vështirë në histori

Sarri: Ky është kampionati më i vështirë në histori

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri i ka dhënë notë pozitive skuadrës së tij në konferencë për shtyp, pavarësisht faktit se rezultatet zhgënjyese kohët e fundit nuk kanë munguar.

“Ky është kampionati më i vështirë në historinë e futbollit italian. Duke parë vështirësitë e krijuara, besoj se skuadra ka bërë një punë të mirë”.

“Rezultatet zhgënjyese? Kjo është normale nëse sezoni luhet në korrik, nuk kishte ndodhur kurrë më parë në 100 vitet e mëparshme dhe gjërat e pazakonta janë normale”.

“Nuk jemi dorëzuar, sepse në Udine kemi pasur më shumë dëshirë se duhet për të fituar, jo mungesë dëshire. Është një moment i vështirë, por duhet të gjejmë forcat për të arritur objektivin”.

Në lidhje me Champions League: “Është një kompeticion shumë tërheqës, por unë mendoj se sezoni duhet të vlerësohet në bazë të kampionatit. Ka dy javë para ndeshjes së Champions-it, tani duhet të përqendrohemi te kampionati”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments