No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Salah zbulon ëndrrën: Mund t’ia dalim

Salah zbulon ëndrrën: Mund t’ia dalim

Një Premier League e sapo fituar, por mendja shkon drejt së ardhmes dhe sukseseve të tjera.

Mohamed Salah, sulmuesi i Liverpool-it, ka komentuar suksesin e këtij sezoni në Angli të skuadrës së tij, duke ëndërruar që të mund ta përsërisin edhe në vitet e ardhshme.

“Fitorja e Premier League është një ëndërr e kthyer në realitet. Megjithatë, duhet të vazhdojmë me këtë uri edhe në sezonin e ardhshëm sepse do të jetë më e vështirë”, ka thënë Salah për BBC.

“Skuadrat e tjera do të provojnë të na mundin. Ja pse ne nuk duhet ta humbasim përqendrimin”.

“Ta fitojmë kampionatin për dy ose tre vite radhazi? Pse jo? Barrierat janë vetëm në mendjet tona. Mendoj se nëse do të kemi të njëjtën uri dhe të vazhdojmë përpara me të njëjtin përqendrim, do t’ia dalim”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments