No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali kërkon 180 milionë euro për tre futbollistë

Reali kërkon 180 milionë euro për tre futbollistë

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka pranuar se klubi i tij nuk do të bëjë afrime të çmendura në merkaton e verës. Numri një i “Los Blancos” e ka shprehur hapur diçka të tillë. “Nuk mund të bëjmë afrime të mëdha, kur kemi ulur rrogat, nuk ka kuptim për lojtarët tanë”.

Afrime nuk mund të bëjnë, por shpresojnë që të mbledhin një shumë të konsiderueshme parash nga shitjet. Spanjollët morën 40 milionë euro nga shitja e Achraf Hakimit tek Interi, ndërsa shpresojnë që të grumbullojnë dhe 180 milionë euro të tjera sipas asaj që shkruan Marca.

Kampionët e Spanjës kanë në shitje James Rodriguez, Gareth Bale dhe Luka Jovic. Drejtuesit po mundohen që t’i gjejnë një strehim të ri dhe me shumë mundësi sezoni i ardhshëm nuk do t’i gjejë në Santiago Bernabeu, përjashtim mund të bëjë uellsiani që nuk do të largohet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments