No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kroos tregon prapaskenën, ja çfarë ndodhi me Bale

Kroos tregon prapaskenën, ja çfarë ndodhi me Bale

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, ka folur në lidhje me situatën e shokut të tij Gareth Bale në Madrid. Mesfushori gjerman tregon se uellsiani donte të largohej verën e kaluar, por nuk ia arriti të shkëputej nga madrilenët. Kjo ndikoi drejtpërdrejtë në ecurinë e tij gjatë kampionatit.

“Gareth Bale donte të largohej verën e kaluar dhe klubi i dha dritën jeshile. Në fund diçka e tillë nuk ndodhi. Kjo ndikoi tek ai. Nuk e di nëse është ende i mërzitur për diçka të tillë. Një çështje e vështirë”, ka theksuar Kroos.

Bale nuk pati një rendiment të lartë gjatë këtij sezoni dhe pritet që të largohet nga skuadra madrilene. Marrëdhënia e tij me trajnerin Zidane është e krisur dhe indinjata e tij dukej qartë dhe në festimet për titullin kampion.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments