No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Interi i Andorës i drejtohet Dritës me mesazh në gjuhën shqipe

Interi i Andorës i drejtohet Dritës me mesazh në gjuhën shqipe

Drita e ka mësuar kundërshtarin e saj në parakualifikimet e Ligës së Kampionëve në futboll.

Kampionët e Kosovës do të takohen me skuadrën nga Andora, Inter Club d’Escaldes e cila po paraqitet për herë të parë në këto gara evropiane.

Pikërisht kjo skuadër i ka dërguar mesazh Dritës në gjuhën shqipe brenda një shkrimi në Facebook.

Drita FC: për ne do të jetë hera e parë që luajmë në Ligën e Kampionëve (UEFA Champions League).

Ndeshja jonë e parë do të jetë kundër jush. Asnjëherë nuk do ta harrojmë. Le të jetë kjo një ndeshje e bukur”, ishte mesazhi i skuadrës.

Ndeshja do të zhvillohet me 8 gusht në ora 18:00 në Zvicër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments