No menu items!
Ballina KRYESORE Disiplinori gjobit Ballkanin, Traore pezullohet

Disiplinori gjobit Ballkanin, Traore pezullohet

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë masa ndaj LF Ballkani për lëshimet në organizimin e ndeshjes së javës së 31-të kundër Prishtinës. Disiplinori e ka gjobitur Ballkanin me 1 mijë euro, pasi lejoi qëndrimin në tribuna të personave jozyrtarë, të cilët ofenduan futbollistët e Prishtinës. Ndërkaq, futbollisti i kësaj skuadre, Liridon Fetahaj për sjellje të gabuar pas përfundimit të ndeshjes është gjobitur me 200 euro. Ndërkohë, futbollisti i Trepçës’89, Lasssine Traore është pezulluar deri në vendimin e ardhshëm të Disiplinorit për shkak të sjelljes josportive pas përfundimit të ndeshjes së javës së 32-të, Feronikeli – Trepça’89.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments