No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Roma blindon talentin Zaniolo!

Roma blindon talentin Zaniolo!

Roma po punon për të blinduar Nicolo Zaniolo me një kontratë të re. Siç lexohet në Gazzetta dello Sport, këto ditë bisedimet me drejtuesit verdhekuq kanë qenë pozitive dhe tensioni i përpara disa ditëve është kaluar (kjo pasi ish-talenti i Interit bëri paqe me Mancinin dhe postoi edhe foto).
FOTO – Zaniolo e Mancini spengono le polemiche: “Tutto a posto da …
Pavarësisht interesimeve së Juventusit, Interit, Tottenham dhe Real Madridit – i cili megjithatë nuk mund të ofrojë 70 milionët e dëshiruar – Zaniolo do të mbetet në Romë. Kështu së shpejti do të fillojnë negociatat për rinovimin. Nicolo fiton 1.6 milion plus tre nivele bonus (midis golave ​​dhe asistimeve), të cilat do të shkojnë në konsolidimin.
Mancini sgrida Zaniolo per l’atteggiamento: discussione a fine …
Tani për tani ai ka goditur dy, kështu që angazhimi i tij në shtator do të fillojë nga 2.2 euro milion fikse. Qëllimi është që të arrihet 3 mln euro. Padyshim jo e pamundur. Për momentin, është më mirë të mendoni për 3 objektiva më të lehtë: të ndryshojë në shtëpi (do të lërë atë të Tottit duke shkuar në një vilë me pishinë në Casal Paloço), të luajë si titullar shumë shpejt (nëse ai nuk do të jetë me Fiorentina, qëllimi është Juve) dhe të bëjë një Europa League të shkëlqyeshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments