No menu items!
Ballina KRYESORE Ja kush i drejton ndeshjet e nxehta të mbijetesës!

Ja kush i drejton ndeshjet e nxehta të mbijetesës!

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar gjyqtarët për xhiron e fundit të Ipko Superligës.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Dritës do të gjykohet nga Genc Nuza. Kjo ndeshje nuk ka vlerë të madhe për Dritën që e ka siguruar titullin e kampionit, por për skuadrën e Ismet Munishit fitorja është e rëndësishme në garë për pozitën e dytë që siguron pjesëmarrjen në Evropë.

Ndërkohë, Dardan Caka është gjyqtar kryesor në takimin shumë të rëndësishëm ndërmjet Flamurtarit dhe Gjilanit. Kuqezinjtë e kryeqytetit vetëm fitorja i shpëton nga rënia prej elitës, derisa gjilanasit kanë nevojë jetike për tri pikë për ta siguruar pozitën e dytë.

Shpëtim Murtezi gjykon takimin Trepca ’89 – Prishtina, derisa Alban Shala, Gramos Shala e Mervan Bejtullahu, janë gjyqtarë kryesorë në ndeshjet Vushtrria-Llapi, Drenica-Dukagjini dhe Ferizaj-Feronikeli.

Më poshtë ciftet e plota me zyrtarët e ndeshjeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments