No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola: Reali e ka eksperiencën, De Bruyne? Do të doja t'i shënonte...

Guardiola: Reali e ka eksperiencën, De Bruyne? Do të doja t’i shënonte 1 milion gola

Manchester City e ka mendjen në Champions League. Klubi anglez ka fituar 1-2 ndeshjen e parë të raundit të 1/8 në “Santiago Bernabeu” kundër Real Madrid dhe do të bëjë maksimumin për të ruajtur këtë rezultat në duelin e kthimit (7 gusht, ora 21:00).

Pep Guardiola është ndalur te kjo përballje dhe Kevin De Bruyne në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së fundit në kampionat kundër Norwich (e diel, ora 17:00). Nuk mungon edhe një koment rreth David Silva, i cili do të largohet nga “Cityzens” pas 10 viteve.

REAL MADRID – “Të dy ekipet do të tentojnë kualifikimin në çerekfinale. Ata kanë më shumë eksperiencë se ne dhe e kemi të qartë që duhet të zhvillojmë një ndeshje të madhe. Duhet të përqendrohemi dhe ta përgatisim sa më mirë këtë ndeshje”.

DE BRYUNE – “Nuk është e nevojshme të thuash se çfarë lojtari fantastik është. Do doja të shënonte 1 milion gola, por mendoj se dashuron më shumë të dhurojë asiste për shokët e skuadrës”.

DAVID SILVA – “Ka qenë i jashtëzakonshëm këto vite, ka treguar gjëra të shkëlqyera dhe ka dhënë kontributin e tij në fitimin e shumë titujve. Ky klub do të jetë gjithmonë mirënjohës ndaj tij për atë që ka bërë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments