No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Fatos Beqiraj prezantohet te Wisla Krakow

Fatos Beqiraj prezantohet te Wisla Krakow

Futbollisti shqiptar me pasaportë malazeze, Fatos Beqiraj është prezantuar te skuadra e tij e re, Wisla Krakow. Me klubin polak futbollisti pejan ka nënshkruar kontratë dyvjeçare. Beqiraj lindi në 5 maj 1988 në Pejë. Ai e filloi karrierën e tij në KF Shqiponja, nga ku në moshën 17 vjeçare u transferua te rivalja e qytetit, KF Besa. Pas paraqitjeve të mira në kampionatin kosovar ai u bashkua me Buduçnostin e Podgoricës, ku në vitin 2008 e festoi titullin e kampionit.

Pas dy vitesh në ligën malazeze, sulmuesi pejan u transferua në Dinamo Zagreb, me të cilin klub fitoi katër herë titullin e kampionit dhe dy herë Kupën e Kroacisë. Në vitin 2014, ai vendosi të provojë një aventurë të re tek skuadra kineze Changchun Yatai, derisa më pas luajti edhe për edhe Dynamo Minsk, Dinamo Moscow dhe KV Mechelen. Së fundmi për dy sezone ai përfaqësoi ngjyrat e Maccabi Netanya. Ai luajti 24 ndeshje dhe shënoi 7 gola. Beqiraj që nga marsi i vitit 2009 e përfaqëson Përfaqësuesen e Malit të Zi, duke u paraqitur në 69 ndeshje me 9 gola të shënuar dhe 8 asistime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments