No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona blindon Ansu Fati me një klauzolë marramendëse

Barcelona blindon Ansu Fati me një klauzolë marramendëse

E ardhmja e sulmuesit 17-vjeçar Ansu Fati duket se do të jetë sërish te Barcelona. Sipas “Sport”, skuadra katalanase është gati ta blindojë talentin e saj, që këtë sezon realizoi 7 gola në La Liga dhe 1 gol në Champions League, atë që eliminoi Interin.
Në dhjetor sulmuesi bën 18 vjeç dhe në kontratën e tij të parë si profesionist ai pritet të marrë një dhuratë të mirë. Një kontratë 5-vjeçare dhe rrogë të majme. Por po kaq e çmendur do të jetë edhe klauzola për ta lënë të lirë, 300 milionë euro.
Barcelona kërkon ta blindojë sulmuesin e talentuar, për të evituar që skuadrat e tjera të interesohen për të. Manchester United ka bërë një ofertë të mirë për sulmuesin, ndaj dhe katalanasit kanë nisur nga manovrat për të evituar ndonjë surprizë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments