No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Babai i Messi's:"Nuk përjashtohet mundësia e kalimit të Messit në Itali"

Babai i Messi’s:”Nuk përjashtohet mundësia e kalimit të Messit në Itali”

Lionel Messi mund të largohet nga skuadra e Barcelonës. Një lajm që ishte në ajër në ditët e mëparshme, por që mund të konkretizohet në vazhdim. Lëvizja e fundit e familjes së argjentinasit të lë shumë dyshime për një kalim të mundshëm në Itali.

“Radio RAI” shkruan se babai i Messit, Jorge, ka blerë një shtëpi në Itali. Ai ka marrë një partament në Lombardi, në një nga lagjet më të njohura të qytetit. Një blerje e tillë të krijon dyshime për mundësinë e kalimit në Milano të Messit.

Milani sigurisht që nuk ka kapacitetin e duhur për të blerë Messin momentalisht, ndërsa Interi ka qenë gjithmonë një mundësi reale. Babai i Messit është dhe agjenti i tij dhe nuk përjashtohet mundësia e kalimit të Messit në Itali. Argjentinasi e ka shprehur hapur se nuk është i lumtur në Camp Nou.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments