No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Unai Emery rikthehet në La Liga

Unai Emery rikthehet në La Liga

Vetëm pak muaj pasi u shkarkua nga pankina e Arsenalit, trajneri spanjoll Unai Emery gjeti një tjetër pankinë për të drejtuar, pasi nënshkroi një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e Villarealit.

Këta të fundit e mbyllën sezonin në vendin e 5-të dhe do të luajnë në Europa League sezonin e ardhshëm, ndaj kanë vendosur t’ia besojnë pankinën një eksperti të këtij kompeticioni si Emery, që e ka fituar tre herë këtë trofe me Sevillan.

Gjatë karrierës së tij Emery ka drejtuar përveç andaluzianëve të Sevillas, edhe kampionët francezë të Paris Saint Germain dhe së fundi londinezët e Arsenalit, ku qëndroi për më shumë se një sezon dhe u shkarkua nëntorin e kaluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments