No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tahir Batatina kërkon që sa më shpejt të përfundojnë punimet në stadiumin...

Tahir Batatina kërkon që sa më shpejt të përfundojnë punimet në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Tahir Batatina, trajneri i Llapit në postimin e tij të fundit, ka shprehur brengat për punët në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’.

Batatina shkruan për ngecje në punimet e stadiumit ‘Zahir Pajaziti’, punime këto që janë dashur të përfundojnë një vit më parë.

Gjithashtu ai ka kërkuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit, Nexhmi Rudari të marrë seriozisht këtë kërkesë që punimet të vazhdojnë dhe investimet të mos ndalen.

Reagimi i plotë i Batatinës:

Të dashur qytetarë llapjanë dhe ju “LEGJENDA”

Po shfaq brengën time për ngecjen e punimeve në stadiumin e qytetit ‘Zahir Pajaziti’, projekti dhe plani dinamik për përfundimin e të cilit ka qenë në vitin që lamë pas – 2019.

Dua të shfaq brengën time pasi ne donatorët e klubit jemi duke financuar qindra e mijëra euro në skuadër për çdo vit dhe investimet do të vazhdojnë edhe vitin e ardhshëm, andaj kërkoj që MKRS-ja dhe Kuvendi Komunal të merren seriozisht që të përfundojë stadiumi i qytetit dhe sezonin e ri 2020/21 ta nisim me stadium të kompletuar.

Kërkoj nga Kryetari i komunës, z. Nexhmi Rudari ta marrë seriozisht këtë kërkesë që punimet të vazhdojnë dhe investimet të mos ndalen që ta kompletojmë stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ dhe infrastrukturën përcjellëse të tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments