No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shkëmbim i bujshëm, Barça-City

Shkëmbim i bujshëm, Barça-City

Pas shkëmbimit të bujshëm me Juventusin mes Miralem Pjanic dhe Arthur, Barcelona përgatit një tjetër shkëmbim me peshë në merkato këtë herë me Manchester City-n. Bëhet Nelson Semedon dhe Joao Cancelon. Anësori portugez i Barçës pëlqehet shumë nga Pep Guardiola i cili kërkon ta ketë në skuadrën e tij, ndërkohë që Joao Cancelo i cili nuk ka gjetur shumë hapësira te Manchester City gjatë këtij sezoni dhe kërkon të ndërrojë sërish ambient pas eksperiencave te Interi dhe Juventusi. Përveç Cancelos Barça do të marrë nga City edhe 19-vjeçarin spanjoll Eric Garcia i cili në këtë sezon është aktivizuar në 12 takime me Manchester City-n teksa në 17 prej tyre ka zbritur në fushë si titullar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments