No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sarri: Më kritikojnë disa që ua kam shtypur "ko*et"

Sarri: Më kritikojnë disa që ua kam shtypur “ko*et”

Në gojë është pak si shumë i pistë për stilin e Juves, por nuk largohet shumë nga një si Gennaro Gattuso. Maurizio Sarri është italian popullor, tipik i rritur në zonat e Jugut. Ndonëse ka punuar në bankë, zhargoni i tij tani si trajner futbolli i ka krijuar jo pak armiq në Torino. Kritikat kanë qenë të shumta për të këtë sezon, por tekniku napolitan nuk ngurron të përgjigjet: “më kritikojnë sepse ndoshta ua kam shtypur ‘ko*et’ disave”. Pas kësaj përgjigjjeje sa thumbuese po aq ofenduese, Sarri pyetet për ndeshjen ndaj Udinezes që mund të jetë vendimtare për titull. “Do të luajmë për fitore, si zakonisht. Kryesorja është që skuadra po rritet fizikisht dhe mendërisht”. Ndërsa pritet një tjetër provë e Cristiano Ronaldos, që kërkon Këpucën e Artë të Evropës, trajneri po mendon për sezonin e ardhshëm. Mediat italiane shkruajnë se Sarri po mendon të sjellë Jorginhon nga Chelsea dhe Milikun nga Napoli, ndërsa ka siguruar Arturin nga Barcelona. Po ashtu mund të vijë Emerson Palmieri i Chelseat, por për Jorginhon mund të duhen 40 milionë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments