No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Sane thumbon Cityn: Erdha te Bayern për Championsin, Kimmich më acaruesi

Sane thumbon Cityn: Erdha te Bayern për Championsin, Kimmich më acaruesi

Lorey Sane u prezantua zyrtarisht për mediet në ambientet e klubit të Bayern Munchen. Ai u shoqërua në prezantim nga Kahn, Rummenigge dhe Salihamidzic.

Sulmuesi i afruar nga skuadra e Manchester City-t tregoi dhe momentet pikante të transferimit të tij.

“Personi që më ka acaruar më shumë ishte Joshua Kimmich. Ai më merrte çdo ditë në telefon duke më pyetur se kur do të firmosja me Bayernin. Të gjithë lojtarët janë munduar që të më bëjnë të ndihem mirë në Bavari.

“Të fitojmë Champions Leaguen është goxha e vështirë, por Bayerni e ka bërë disa herë. E bëra lëvizjen se doja të kaloja te një klub që mund të fitojë Champions Leaguen. Të shohim nëse do ta arrijmë në vitet e ardhshme. Skuadra është super dhe mund ta shohësh në fushë që çdo lojtar argëtohet, ishte zgjedhja e duhur për mua.

“Ishin të lira fanella me numër 7 dhe 10. Unë zgjodha të vesh fanellën me numër 10. Nuk kam aspak presion që të mbush hapësirën e lënë bosh nga Arjen Robben. Ende flej në hotel, shpresoj të gjej diçka komode në ditët në vazhdim”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments