No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Napoli afër transferimit të nigerianit Osimhen

Napoli afër transferimit të nigerianit Osimhen

Napoli është shumë pranë goditjes së pare në merkaton e verës, që do të jetë edhe më e shtrenjta në historinë e klubit. Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, klubi i kaltër do të transferojë nga Lille Victor Osimhen. Nigeriani pritet të zbarkojë në Napoli në ditët në vijim për t’u prezantuar zyrtarisht. Italianët do të paguajnë në arkat e Lille plot 60 milionë euro, duke e shndërruar Osimhen në blerjen më të shtrenjtë. Sulmuesi do të firmosë një kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025, nga ku do të përfitojë rreth 5 milionë euro në sezon, 10-fish më shumë nga çfarë merrte te Lille, ku paguhej vetëm 500 mijë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments