No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Marquez rikuperohet në kohë rekord, gati për garën në Jerez!

Marquez rikuperohet në kohë rekord, gati për garën në Jerez!

Marc Marquez është një luftëtar i vërtetë që nuk e ndalin as aksidentet. Edhe pse fluturoi në ajër në garën e parë sezonale dhe e detyrua të operohej për të shmangur frakturën në shpatull, kampioni në fuqi i botës është rikuperuar në kohë rekord dhe do të zbresë në pistë këtë fundjavë në garën e Çmimit të Madh të Jerez në Spanjë. Me një postim në rrjetet sociale të Hondas zyrtare janë konfirmuar zërat që kanë qarkulluar në media pasditen e të mërkurës. Vetëm ditën e djeshme Marquez ka dalë nga klinika në të cilën ishte shtruar në Barcelonë dhe rikthimi i tij në pistë pas disa ditësh konsiderohet si një mrekulli e vërtetë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments