No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita mëson kundërshtarin për Champions

Drita mëson kundërshtarin për Champions

Është zbuluar kundërshtari i Dritës në gjysmëfinalen e fazës preliminare të Ligës së Kampionëve.

Është skuadra Inter Eacaldes, që sonte fitoi titullin kampion të Andorrës.

Inter Escaldes fitoi 3:0 ndaj Sant Julias.

Kësisoj, Drita do të takohet me Inter Eacaldes, në fazën preliminare të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja Drita – Inter do të luhet në Nyon të Zvicrës me datën 8 gusht, kurse pas tri dite, në rast fitoreje të Dritës, e pret finalja e parakualifikimeve përball fituesit të ndeshjes, Tre Fiori – Linfield.

Në rast se Drita kalon dy kundërshtarët e parakualifikimeve, raundin e parë kualifikues do ta luajë me 18-19 gusht.

Kjo është hera e dytë që Drita do të luajë në këtë fazë.

Fazën preliminare gjilanasit e kishin kaluar në edicionin 2017/18, kur po ashtu ishin shpallur kampionë të Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments