No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni synon ta transferojë "100 milionshin" e Juventusit

Bayerni synon ta transferojë “100 milionshin” e Juventusit

Me Kai Havertz gjithnjë e më pranë Chelseat, Bayerni po mendon për një lojtar tjetër. Sipas “Kicker”-it, ëndrra vazhdon të mbetet sulmuesi i Juventusit, Paolo Dybala. 

Argjentinasi po shkëlqen me kampionët e Italisë në këtë sezon duke u bërë një nga lojtarët më të mirë në kampin bardhezi.

Por ai mbetet të jetë një “fiksim” i vjetër i Karl Hainz Rummeniges, që shpeshherë është shprehur se ardhja e tij në Munih do të ishte një nga goditjet më të mira të kampionëve të Gjermanisë.

Bayerni është i gatshëm të paguajë edhe 100 milionë euro për Dybalan, i cili mund nuk mund t’i thotë “jo” një aventure të re në Munih duke parë edhe marrëdhënien jo të mirë me trajnerin Mauricio Sarri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments