No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Suad Sahiti ndahet me skuadrën polake

Suad Sahiti ndahet me skuadrën polake

Suad Sahiti nuk do të jetë pjesë e Wisla Plock për edicionin 2020/21, ka njoftuar klubi polak me anë të uebsajtit zyrtar.

Pas skadimit të kontratës, futbollisti nga Kosova nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin polak për rinovimin e saj.

25-vjeçari iu bashkua klubit elitar polak në verën e vitit 2019 nga bullgarët e Sepemvri Sofje.

Ai debutoi me Wisla Plock më 18 gusht në një ndeshje kundër Plast Gilwice.

Me Wisla Plock, Sahiti ka regjistruar 19 paraqitje zyrtare.

“Suad, faleminderit për gjithçka dhe fat të mirë”, ka shkruar Wisla Plock në faqen zyrtare të klubit, raporton Zëri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments