No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ribery me fjalë të mëdha për Interin

Ribery me fjalë të mëdha për Interin

Mesfushori i Fiorentinës, Franck Ribery pretendon se Interi është në rrugën e duhur por i duhet kohë, ndërsa është i sigurt se Christian Eriksen do ta demonstrojë vlerën e tij në “San Siro”. 

Francezi foli për “Gazzetta Dello Sport” përpara ndeshjes ndaj zikaltërve sot në mbrëmje.

Ribery pret që Antonio Conte të vazhdojë rritjen e skuadrës edhe sezonin tjetër. “Interi ka një ekip shumë të fortë të përbërë nga kampionë. Ata sapo e kanë nisur rrugëtimin e tyre dhe i duhet kohë, por duket që janë në rrugën e duhur”.

Ribery pret nga ish-lojtari i Totenhemit, Eriksen të demostrojë vlerën e tij pasi të përshtatet me futbollin italian.

“Eriksen sapo ka mbërritur në Itali dhe i duhet kohë të përshtatet. Futbolli Italian është i vështirë, por Erikssen do ta demonstrojë vlerën e tij”, përfundoi Ribery.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments