No menu items!
Ballina SPORTE TJERA NBA i rikthehet normalitetit, sot luhen ndeshjet e para miqësore post-Covid

NBA i rikthehet normalitetit, sot luhen ndeshjet e para miqësore post-Covid

NBA ka publikuar kalendarin e 33 ndeshjeve miqësore që do të luhen gjatë datave 22-28 korrik nga 22 ekipet e NBA-së, të cilat janë të grumbulluara në Orlando. Pikërisht më 30 korrik do të rinisë sezoni 2019-2020 në NBA, i ndërprerë që në mars për shkak të pandemisë Covid-19.

Ekipet ndodhen në Orlando prej dy javësh dhe çdo skuadër do të zhvillojë gjatë kësaj jave tri ndeshje miqësore, para se të rinisë sezoni i rregullt. Katër ndeshjet e para miqësore që do të luhen sot janë: Clippers-Orlando, Denver-Washington, Brooklyn-New Orleans dhe Miami-Sacramento.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Bylbyl Sokoli zyrtarizon dy përforcimet e fundit të Gjilanit

Qëndrim Dautaj dhe Ardin Dallku kanë mësuar të ardhmen e tyre. Dyshja që thuhej se ishin në prova tek Gjilani, tashmë i...

Recent Comments