No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Lirim Kastrati transferohet te FC Ujpest

Lirim Kastrati transferohet te FC Ujpest

Futbollisti i ri i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me skuadrën e elitës së futbollit hungarez, Ujpest. Futbollisti i rritur në akademinë e Romës, i cili së fundmi u paraqit në ekipin e të rinjve të Bolognas, u shpreh i lumtur për transferimin në futbollin hungarez, shkruan Futbolli.info. “Shumë i lumtur të nënshkruaj me këtë klub të madh. Mezi po pres. Faleminderit shumë familjes time për mbështetjen dhe agjentin tim”, ka shkruar Lirimi në profilin e tij në Facebook, derisa në deklaratën e tij të dhënë për faqen zyrtare të klubit hungarez ai është shprehur: “Ndihem mirë që isha në gjendje të nënshkruaj me FC Újpest. Kjo është një gjë e shkëlqyeshme për mua, pasi deri tani kam luajtur në ekipet e të rinjve në Itali, prandaj jam shumë i lumtur që kam mundur të ndërmarrë këtë hap shumë të rëndësishëm drejt futbollit të të rriturve. Me sa shoh kam ardhur në një ekip të shkëlqyeshëm. Jam i sigurt se do të jemi në gjendje të arrijmë rezultate të mira me ekipin”.
Lirim Kastrati ka qenë pjesë e Dardanëve që nga koha e përzgjedhësit Albert Bunjaku, por në disa ndeshje është paraqitur me Kombëtaren U21.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments