No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Valmir Sulejmani prezantohet te Hannover

Valmir Sulejmani prezantohet te Hannover

Sulmuesi i Kosovës, Valmir Sulejmani, edhe zyrtarisht është rikthyer te Hannover.

Pas dy sezonesh te kaluara te Manheim, 24 vjeçari ka vendosur karrierën ta vazhdojë te Hannover, fanellën e të cilës skuadër e ka veshur edhe në të kaluarën.

Lajmin për transferimin e Sulejmanit e ka konfirmuar Hannover, në faqen zyrtare të klubit.

”Jam i lumtur që u ktheva në shtëpi. Sigurisht që nuk mendova gjatë kur pata mundësinë të luaja përsëri te Hannoveri”, tha Sulejmani pas prezantimit.

Sulejmani, është anëtar i Kombëtares së Kosovës, ndërsa më parë ka luajtur edhe për moshat e Gjermanisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments