No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR United nuk u ndahet talenteve, 40 milionë stërlina për 18-vjeçarin portugez

United nuk u ndahet talenteve, 40 milionë stërlina për 18-vjeçarin portugez

Skuadra e Manchester United kërkon të bëjë sërish pazar në Portugali. Pasi mori Bruno Fernandes skuadra britanike kërkon të sjellë në “Old Traford” talentin 18-vjeçar Nuno Mandes.
Mendes luan si mbrojtës i majtë te skuadra e Sporting Lisbon. Këtë vit ai është aktivizuar në 7 ndeshje me ekipin portugez, duke bërë një paraqitje të mirë. Mendes aktualisht është pjesë e kombëtares U-19 të vendit të tij.
Problem për ta sjellë në Premier League është konkurrenca, pasi për Mendes është interesuar edhe ekipi i Liverpool. Lojtari ka një klauzolë prej 40 milionë stërlinash për t’u larguar nga Sporting.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments