No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Simeone në telashe, ndaj Leipzigut me një mungesë të rëndësishme

Simeone në telashe, ndaj Leipzigut me një mungesë të rëndësishme

Pas përfundimit të kampionatit spanjoll, Atletico e Madridit do të rikthehet në fushë më 12 gusht për të luajtur çerekfinalen e Ligës së Kampionëve përballë gjermanëve të Leipzig, sfidë në të cilën Diego Pablo Simeone do të duhet të bëjë pa mesfushorin Thomas Partey.

Futbollisti 26-vjeçar ka ndjerë një shqetësim muskulor në sfidën e fundit të kampionatit përballë Real Sociedadit dhe sipas mediave pranë klubit madrilen pritet të mungojë për disa javë, ndërsa shanset që të rikuperojë për ndeshjen me Leipzig janë minimale.

Thomas Partey është një futbollist mjaft i rëndësishëm për skuadrën e Simeones dhe për këtë mjafton të shohësh faktin që gjatë këtij sezoni trajneri argjentinas e ka hedhur në fushë nga minuta e parë për plot 46 ndeshje mes kampionatit, Kupës së Mbretit dhe Ligës së Kampionëve.

Nga ana tjetër edhe Partey ia ka shpërblyer me vrapime pa fund, shumë topa të rikuperuar, por edhe 4 gola të shënuar, ndërsa me performancën e tij te Atletico ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha europiane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments