No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Polakët me ide të "çmendur", ja si i shikojnë ndeshjet gjatë pandemisë

Polakët me ide të “çmendur”, ja si i shikojnë ndeshjet gjatë pandemisë

Pandemia e Covid-19 fillimisht e ndali futbollin, por nuk mund të vazhdohej gjatë pa lojën më të dashur në planet. Topi nisi të rrotullohej sërish, por në shumë vende u luajt dhe po luhet me stadiume të mbyllura.

Askush nuk dëshiron të jetë protagonist e të përhapë virusin që ka shkaktuar qindra mijëra viktima anembanë botës. Gjithsesi ka qenë e vështirë t’i ndalësh tifozët të ndjekin skuadrat e tyre të zemrës.

Në Shqipëri janë shfrytëzuar tarracat e shtëpive private, pallatet përreth dhe ndonjë mur rrethues, kurse jashtë vendit u është dashur të gjejnë zgjidhje të tjera, edhe për shkak të stadiumeve të mëdha.

Në Poloni, tifozët e Motor Lubin, kanë përdorur vinça për të parë ndeshjet e skuadrës së zemrës. E pamundur të mos shohin futboll…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments