No menu items!
Ballina SPORTE TJERA NBA jep lajmin e mirë para rinisjes

NBA jep lajmin e mirë para rinisjes

Përmes një komunikate për mediat të publikuar sot, NBA bën me dije se që prej 13 korrikut, kur të gjitha ekipet kanë mbërritur në Orlando, asnjë lojtar që ndodhet i grumbulluar nuk ka dalë pozitiv me Covid-19.

“Kemi testuar 346 basketbollistët që kanë ardhur në kampus, në Orlando (Florida). Konfirmojmë se që nga rastet e fundit të konfirmuara me Covid-19, më 13 korrik, asnjë lojtar tjetër nuk ka dalë më pozitiv me koronavirus”, thuhet në komunikatë.

Pra, prej 8 ditësh nuk ka më asnjë basketbollist pozitiv me koronavirus. Një lajm i mirë që vjen 24 orë para se të luhen ndeshjet e para miqësore, ndërkohë që kampionati do të rinisë më 30 korrik.

“Testimet do të vijojnë dhe në rast se një lojtar që ndodhet në kampus do të dalë pozitiv, atëherë ai do të izolohet dhe do të zbatohet protokolli i sigurisë që është miratuar nga NBA”, thuhet në komunikatë.

Ndërkohë, skuadra e Milwaukee Bucks konfirmon se basketbollisti Pat Connaughton ka dalë pozitiv me Covid-19. Lojtari nuk ndodhet i grumbulluar me ekipin në Orlando, por është në shtëpinë e tij. Ky është rasti i dytë me koronavirus te skuadra e Bucks, pas atij të Eric Bledsoe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments