No menu items!
Ballina KRYESORE Munishi “godet” Dritën pas fitores ndaj Drenicës: Burri vdes kur s’turpërohet nga...

Munishi “godet” Dritën pas fitores ndaj Drenicës: Burri vdes kur s’turpërohet nga asgjë!

Drita ka bërë hapin e radhës drejt titullit kampion, duke e fituar një ndeshje të çuditshme ndaj Drenicës, e cila u paraqit me dy fytyra sot.

Kuqezinjtë dhanë gjithçka dhe rezistuan në pjesën e parë, ndërsa në të dytën u “shthurën” duke iu mundësuar vendësve një fitore të lehtë, përcjellë olle.

Pak minuta para përfundimit të ndeshjes, trajneri Ismet Munishi ka bërë një postim “të thellë” në Facebook.

I njohur për akuzat ndaj Dritës, për siç thotë ai, “ndeshjet miqësore”, Munishi ka publikuar një thënie që duket se iu drejtohet pikërisht bardhekaltërve.

“Burri nuk vdes kur jep shpirtë. Burri vdes kur fillon të mos turpërohet nga asgjë”, shkroi Munishi.

Skuadra e tij viziton nesër Gjilanin për t’u takuar me ekipin bardhekuq të këtij qyteti, ku një barazim eventual shpallë Dritën kampione, derisa fitorja e vendësve apo mysafirëve, dërgon përcaktimin e fatit të kampionatit në xhiron e fundit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Liverpool-Manchester United me rekord të ri shikueshmërie

Dueli mes Liverpool dhe Manchester United ditën e diel ishte dueli i rekordeve. Përballja mes dy klubeve të mëdha angleze është kthyer...

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Recent Comments