No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Moldavi - Kosovë do të luhet në Parma

Moldavi – Kosovë do të luhet në Parma

Ndeshjen e parë në kuadër të edicionit të ri në Ligën e Kombeve në Ligën C kundër Moldavisë, Kombëtarja e Kosovës do ta luajë më 3 shtator në stadiumin “Ennio Tardini” në Parma të Italisë. së Moldavisë në Ligën e Kombeve vjeshtën e ardhshme, kundër kombëtares së Kosovës, do të luhet në Italisë.
Federata e Futbollit e Moldavisë e ka publikuar një lajm të tillë në faqen e saj zyrtare ditë më parë. Deri te ky vendim Federata moldave erdhi pasi ky shtet nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Kjo federatë ka bërë të ditur se e zgjodhi Italinë për shkak të afërsisë me Slloveninë, ngase vetëm tre ditë pas ndeshjes me Dardanët do të luajnë kundër sllovenëve. Kjo nuk është hera e parë që shtetet që nuk e kanë njohur Kosovën ngurrojnë të luajnë në vendin e tyre. Në Ligën C Kosova do të ballafaqohet edhe me Greqinë, shtet që po ashtu nuk e ka njohur Kosovën, por për dallim nga Moldavia i njeh pasaportat e Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments