No menu items!
Ballina KRYESORE Drita siguron Evropën, titullin mund ta festojë nesër

Drita siguron Evropën, titullin mund ta festojë nesër

Drita e ka siguruar kualifikimin në garat ndërkombëtare për herë të dytë në histori të klubit.

Pas fitores ndaj Drenicës, gjilanasit tashmë e kanë siguruar edhe matematikisht daljen në Evropë.

Çfarëdo kombinimi i rezultateve në ndeshjen e nesërme (Gjilani-Ballkani) e më pas në takimet e fundjavës (Ballkani-Drita dhe Flamurtari-Gjilani), nuk ia rrezikon Dritës vendin e dytë.

Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiut tani ka 68 pikë në krye të renditjes, katër më shumë se Gjilani dhe pesë më shumë se Ballkani, të cilat takohen nesër.

Në rast të barazimit në ndeshjen e nesërme Gjilani-Ballkani, atëherë Drita mund ta fillojë festën e titullit, pasi në javën e fundit pavarësisht epilogut në duelin me Ballkanin, do të kurorëzohej me titullin e kampionit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments