No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tefik Malokut në derbin e javës së 32-të, Genc Nuza në derbin...

Tefik Malokut në derbin e javës së 32-të, Genc Nuza në derbin e kryeqytetit

Xhiro e parafundit në IPKO Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet nesër dhe pasnesër.

Drita – Drenica, do të hap këtë xhiro, me duelin që zhvillohet të martën nga ora 17:00, takim ky që i është besuar gjyqtarëve, Selim Isufi me ndihmësit: Preniqi, Mehmeti, Zasella, Shala e Ejupi.

Kurse, derbi i kësaj jave, Gjilani – Ballkani do të drejtohet nga Tefik Maloku, i ndihmuar nga pesëshja tjetër: Berisha, Morina, Baliqi, Çaka e Ceroviku.

Ndërsa, derbin e kryeqytetit, Prishtina – Flamurtari, i është besuar një prishtinasi, bëhet fjalë për Genc Nuzën.

Më poshtë të deleguarit e plotë:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments