No menu items!
Ballina KRYESORE Shillova: Shkojmë për pikë në Gjilan

Shillova: Shkojmë për pikë në Gjilan

Kampionatit kosovar të futbollit i kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të saj, por që çështja e kampionit dhe skuadrës së fundit që do bie nga liga, ende nuk është zgjedhur.

Kurse, xhiro e parafundit në IPKO Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet nesër dhe pasnesër.

Drita – Drenica, do të hap këtë xhiro, me duelin që zhvillohet të martën nga ora 17:00, takim ky që i është besuar gjyqtarëve, Selim Isufi me ndihmësit: Preniqi, Mehmeti, Zasella, Shala e Ejupi, shkruan Gazeta OLLE.

Sulmuesi i Drenicës, Alban Shillova ka thënë se i pret një ndeshje e vështirë por që shkojnë për rezultat pozitiv.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë, shkojmë për të mos humbur”, tha fillimisht Shillova.

“Në këtë rast Drenicës nuk i intereson kush përfundon në pozitën e parë apo të dytë, por na duhen pikët për të siguruar mbijetesën”.

“Gjithsesi, kjo ndeshje i ka tre rezultatet e mundshme, por duhet ditur se Drita ka presionin”, përfundoj Shillova.

Sulmuesi nga Prishtina, deri më tani ka shënuar 11 gola në elitën e futbollit kosovar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments